Důležité: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace.

Parametry nebankovních půjček

13.5.2024

Vedle bank na finančním trhu působí velké množství společností, které se zabývají půjčováním peněz bežným občanům. Může se jednat o jednotlivce, kteří mají volné finanční prostředky, jedná se o menší firmy o několika lidech a je zde také několik velkých mezinárodních společností, které mají stovky nebo tisíce zaměstnanců a bezpočet smluvních spolupracovníků.

Náš tip: Informace o tématu rychlá půjčka bez doložení příjmů - kdo ji nabízí, jaké má parametry, na co si dát pozor - se můžete dozvědět na této stránce.

A jako všude, i na nebankovním trhu se najdou společnosti slušné a solidní, a také firmy nebo jedinci, kteří se snaží dostat z lidí peníze podvodným způsobem a zneužívají toho, že žadatelé o půjčku jsou často ve finanční a časové tísni.

Oproti bankám má nebankovní sektor o něco menší regulaci, rizika jsou zde vyšší, na druhou stranu jsou nebankovní půjčky mnohem dostupnější než půjčky bankovní a rovněž rychlost vyřízení nebankovní půjčky je většinou nesrovnatelná s bankami. (Jsou nebankovní půjčky, které můžete mít doslova do pár minut - o tom si můžete v bance jen nechat snít...)

Charakteristiky nebankovních půjček

Jak už bylo uvedeno, nebankovní půjčky se vyznačují rychlostí vyřízení a dostupností. Někdy stačí jen předložit občanský průkaz (jak v případě rychlé půjčky na OP, případně další doklad totožnosti, podepsat smlouvu a půjčka může být Vaše. A celé vyřízení nemusí zabrat ani půl hodiny. Nebankovní půjčky mají ale vyšší úrokovou sazbu a RPSN, někdy až mnohonásobně vyšší než u banky. Půjčené peníze se Vám pak mohou poměrně dost prodražit. A to nemluvě o případech, kdy se opozdíte se splátkou a jste vystaveni nejrůznějším sankcím a poplatkům.

Úroková sazba

Úroková sazba určuje, kolik z vypůjčené částky musí dlužník za stanovenou dobu věřiteli za půjčku či úvěr navíc zaplatit. Udává se v % za rok.

RPSN - roční procentní sazba nákladů

Roční procentní sazba nákladů v době zahrnuje kromě úroků také další sazby a poplatky spojení s čerpáním půjčky.

Výše půjčené částky

Výše půjčky se může pohybovat od několika tisíc korun, jako v případě půjčky do výplaty 5000 Kč až do výše několika miliónů korun například v případě nebankovních hypotečních úvěrů.

Účelová půjčka nebo na cokoliv

Půjčky mohou být neúčelové, tedy na cokoliv, a půjčky účelové - určené například na nákup automobilu či nemovitosti. Účelové půjčky většinou mají nižší úrokovou sazbu.

Doba splatnosti

Splatnost udává, dokdy musíme půjčku uhradit. Krátká splatnost, typicky do 30 dnů bývá u rychlých půjček před výplatou, se splatností v řádu desítek let se setkáte u amerických hypoték.

Podmínky předčasného splacení

Lze půjčku předčasně splatit, případně za jakých podmínek?

Dokladování Vašich příjmů

Je doložení příjmů podmínkou získání půjčky? U mnoha půjček je to nutnost, ale existují i půjčky bez doložení příjmů.

Pro koho je půjčka určena

Je cílena na žadatele s dobrou bonitou, nebo se jedná o "půjčku pro každého", včetně problémových klientů?

Poskytovatel - nebankovní společnosti nebo soukromník?

Poskytuje půjčku nebankovní insitiuce nebo soukromá osoba? Bankovní půjčky jsou levnější, nebankovní zase dostupnější a rychlejší. Půjčky od soukromých osob jsou ze všech nejrizikovější, věřitelé vám tyto půjčky na směnku dovezou až domů.

Jaké budou měsíční splátky

Výše měsíční splátky závisí na úrokové sazbě, výši půjčené částky, době splatnosti a dalších poplatcích. Spočítejte si, kolik budete schopni splácet.

Jaké jsou další poplatky

Jaké poplatky jsou spojeny s půjčkou? Platí se poplatek za vyřízení půjčky, za vedení úvěrováho účtu, za předčasné splacení? Rozhodně je lepší si vybrat půjčku bez registračního poplatku.

Jak rychle peníze obdržíme

Některé malé půjčky máte na účtě ihned, třeba do 5 minut u jiných proces schvalování trvá déle.

Nahlíží se do registrů?

Je součástí procesu schvalování a přidělování půjčky nahlížení do registrů? Pokud máte záznam v registrech dlužníků prozkoumejte půjčky bez nahlížení do registru.

Vyžaduje se ručení nemovitostí nebo ručitel?

Většina běžných půjček zajištění ručitelem ani zástavu nemovitosti nevyžaduje. Pokud ale zástavu poskytnout můžete, máte možnost získat velmi výhodnou půjčku, například tzv. americkou hypotéku.

Na co si dát pozor

U nebankovních půjček je v první řadě důležitý výběr společnosti. Při sebemenších pochybnostech o poskytovateli nebankovní půjčky raději bežte jinam. Nejlépe ke známým a prověřeným firmám, které na našem trhu působí už řadu let. Samozřejmostí by mělo být důkladně si přečíst smlouvu o půjčce a zprostředkovatele půjčky se vyptat na vše, co nám není jasné. Nebo si pro jistotu k ruce vezměte právníka.
Naše tipy:

Pokud se chcete dozvědět více na téma rychlá půjčka bez doložení příjmů, podívejte se na stránky Maxi-půjčky.cz

Jste-li v situaci, že opravdu nemůžete doložit, kolik vyděláváte, a potřebujete nutně peníze, mohly by vás zaujmout informace o půjčce bez doložení příjmů – online zde.
© 2024 Rychlé-půjčky-bez-doložení-příjmů.cz, Všechna práva vyhrazena, Kontakt na provozovatele

Tyto stránky mají pouze informativní charakter. Provozovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.