Důležité: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace.

Deset pravidel pro půjčky a úvěry

13/5/2024

Každá půjčka nebo úvěr s sebou nese určitá rizika. Nekterá méně, jiná více, ale vždy bychom se měli snažit tato rizika minimalizovat. Proto je důležité dodržovat několik základních pravidel, abyste nepodlehli nejznámějším mýtům o půjčkách. Inspiraci můžete najít mezi pravidly, která uvádíme na této stránce.

Náš tip: Vzít si půjčku třeba 10000 Kč je poměrně snadné a také rizika jsou zde poměrně malá. Něco jiného je ale kupříkladu půjčka 150 000 - zde je obezřetnost na místě je dobré získat co nejvíce informací, než si konkrétní půjčku vybereme. O půjčce 150 000 čtěte zde.

  1. Dobře si rozmyslete, zda je půjčka opravdu tím nejlepším řešením Vašich finančních starostí, nebo zda to není jen vytloukání klínu klínem. Půjčky mohou také vznikat kvůli emocionálnímu utrácení, mohou poškodit vaši finanční stabilitu a také psychické zdraví. Co dělat, když vás zastihnou nečekané výdaje naleznete v tomto článku.
  2. Vybírejte z nabídky více půjček a neberte hned tu první, se kterou Vás někdo osloví. Vyhněte se především rizikovým úvěrům.
  3. Porovnávejte hlavně hodnotu RPSN, nikoli jen výši úrokové sazby. RPSN Vám daleko přesněji ukáže, kolik Vás půjčka bude celkem stát.
  4. Zjistěte si, jak je to u dané půjčky s předčasným splacením. Pokud budete chtít půjčku splatit předčasně a ušetřit tak na dalším splácení, můžete být nemile překvapeni, jaké sankce jsou za předčasné splacení účtovány.
  5. Jestliže je u půjčky nutné ručit nemovitostí, důkladně zvažte, zda si můžete dovolit danou nemovitost do zástavy dát. Něco jiného je dávat do zástavy chlalupu po prarodičích a něco jiného vlastní byt.
  6. Pokud je to možné, dávejte přednost bankovním půjčkám. Ty mají zpravidla nižší úrok než půjčky nebankovní a jsou také méně rizikové.
  7. Účelové půjčky jsou levnější - pokud si tedy půjčujete na byt, dům, auto - dejte přednost účelové půjčce.
  8. Pozor na poplatky předem - většina solidních půjček žádné registrační poplatky nevyžaduje (nebo jenom symbolické pro ověření správnosti údajů). Pokud po Vás bude chtít někdo předem stokoruny za vyřízení žádosti o půjčku, raději se obraťte na někoho jiného.
  9. Dávejte přednost známým a ověřeným společnostem před neznámými firmami nebo soukromými osobami.
  10. Snažte se splatit půjčku co nejdříve - každá půjčka znamená závazek a s ním spojená rizika. Čím dříve se těchto rizik zbavíte, tím lépe pro Vás.

A přidáme ještě jedenáctou radu na závěr: Smlouvu o půjčce si před jejím podpisem vždy důkladně přečtěte a pokud Vám něco není jasné, podrobně se na to vyptejte. Po podpisu smlouvy už bude na vysvětlování nejasností pozdě.


Doporučujeme: V roce 2024 nás čekají nějaké daňové změny: Zdravotní pojištění pro osoby bez zdanitelných příjmů se zvyšuje na 1 647 Kč měsíčně. Minimální záloha na sociální pojištění se zvyšuje na 3.852 Kč a na zdravotní pojištění na 2.968 Kč, celkem tedy 6.820 Kč měsíčně. Kdo uplatňuje výdaje paušálem, bude tak nyní již moci učinit pouze z částky 2.000.000 Kč. Paušální daň se vztahuje v roce 2024 jen na příjmy do výše také 2.000.000 Kč.

Naše tipy:

Pokud se chcete dozvědět více na téma rychlá půjčka bez doložení příjmů, podívejte se na stránky Maxi-půjčky.cz

Jste-li v situaci, že opravdu nemůžete doložit, kolik vyděláváte, a potřebujete nutně peníze, mohly by vás zaujmout informace o půjčce bez doložení příjmů – online zde.
© 2024 Rychlé-půjčky-bez-doložení-příjmů.cz, Všechna práva vyhrazena, Kontakt na provozovatele

Tyto stránky mají pouze informativní charakter. Provozovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.