Důležité: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace.

Co dělat, když Vás zastihnou nečekané výdaje a nemáte v záloze peníze?

13/5/2024

Máte naspořeno pro případné neočekávané výdaje? Mnoho domácností peníze našetřit nezvládá a je hodně lidí, kteří přežívají od výplaty k výplatě. Podle odborníků bychom si ale měli pro nenadálé situace odložit jednu až dvě výplaty.

Co můžeme dělat, pokud jsme to nezvládli a vyskytnou se neplánované výdaje, které nepočkají?

Zkuste se uskromnit

Při nenadálých výdajích v řádech tisícikorun nemusí být hned nutné brát si půjčku. Zkuste se v daném měsíci uskromnit a odpustit si některé věci, které nejsou životně nutné. Pokud to nestačí, zeptejte se nejprve známých nebo členů rodiny, zda by vám nebyli ochotni nějaké peníze půjčit.

Rychlé půjčky do výplaty

Dobrou volbou může být bankovní kontokorent, díky kterému máte peníze ihned k dispozici, bez čekání, a pokud jej splatíte v určité lhůtě, tak i bez vysokých úroků. Pokud je půjčka nutná, bude vám možná stačit mikropůjčka neboli rychlá půjčka do výplaty. Tu poskytují nebankovní společnosti, a vyřízení je možné online bez zbytečných průtahů. Jedná se většinou o částky do 5 000 Kč. Půjčku pak splatíte ve stanovené lhůtě, většinou z další výplaty. Některé online půjčky jsou napoprvé dokonce zdarma.

Využijte kreditní kartu

Jakmile jsou výdaje vyšší než 5 000 Kč, může nastat problém. Mnoho rodin nemá vyšší částku naspořenou. Pro zaplacení výdajů lze použít kreditní kartu. Úvěr splaťte nejlépe v bezúročném období, a nemusíte zaplatit ani korunu navíc. Někteří nebankovní poskytovatelé nabízejí i rychlé půjčky do 20 000 Kč, na takovou částku ale většinou dosáhnete, až pokud si půjčíte opakovaně.

Co dělat při vyšších výdajích?

Pro výdaje nad 20 000 Kč jsou nejlepší bankovní úvěry. Mezi jejich klady patří solidnost, nízké úroky a volitelná doba splatnosti. Musíte mít ale čistý registr dlužníků a doložit své příjmy. Pokud na půjčku v bance nedosáhnete, můžete pouvažovat nad půjčkou od soukromé osoby. Ty bývají ale poměrně rizikové a je potřeba několikrát se rozmyslet, zda dokážeme peníze včas splatit, a také si pohlídat serióznost poskytovatele. Jedná se o půjčky na směnku s vysokými úroky. Některé nebankovní společnosti poskytují i půjčky nad 20 000 Kč, většinou je ale vyžadováno ručení a čistý registr dlužníků.


Naše tipy:

Pokud se chcete dozvědět více na téma rychlá půjčka bez doložení příjmů, podívejte se na stránky Maxi-půjčky.cz

Jste-li v situaci, že opravdu nemůžete doložit, kolik vyděláváte, a potřebujete nutně peníze, můžete požádat o půjčku bez doložení příjmů online.


© 2024 Rychlé-půjčky-bez-doložení-příjmů.cz, Všechna práva vyhrazena, Kontakt na provozovatele

Tyto stránky mají pouze informativní charakter. Provozovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.