Důležité: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace.

Mýty o půjčkách

13/5/2024

Ohledně půjček koluje řada mýtů, mnozí lidé nemají jasno v tom, jak fungují a zbytečně se jich bojí. S půjčkami je potřeba zacházet obezřetně, ale mohou v některých životních situacích velmi dobře posloužit. Podívejme se na nejčastější nepravdy z oblasti úvěrů.

S půjčkou krytou nemovitostí přijdu snadno o bydlení

Úvěr se zajišťuje nemovitostí za účelem dosažení vyšší částky a kvůli záruce pro věřitele, primárním účelem rozhodně není připravit vás o bydlení. To si můžete zapříčinit jedině sami, pokud nebudete řádně splácet a s věřiteli komunikovat.

Půjčky mezi přáteli nemusí být podložené smlouvou

Každou půjčku, i tu mezi dobrými přáteli, podložte smlouvou, třeba i úplně jednoduchou. Pořádek dělá přátele a stát se může cokoliv. Ve smlouvě stačí uvést dlužnou částku a kolik je třeba vrátit, kdy si půjčujete, jak budou probíhat splátky a kdy dlužnou částku vrátíte. Velmi snadno mohou vzniknout rozpory a nejasnosti.

Hlavním parametrem je úrok

Zjistěte si, kolik ve skutečnosti za půjčku zaplatíte, nejen jaký je úrok. Důležitý je údaj označený jako RPSN, tedy roční procentuální sazba nákladů, ve kterém jsou zahrnuty všechny výdaje spojené s půjčkou včetně poplatků.

Banka vás důkladně prověří, potíže nehrozí

Důkladné prověření žadatelů o půjčky je specialitou bank, ale neznamená, že se nemůžete dostat do potíží se splácením. Na 100 % to neumí odhadnout nikdo, ani finanční experti.

Pojištění splácení půjčky je zbytečnost

Možná máte pocit, že v danou chvíli pojištění půjčky nepotřebujete, ale nikdy nevíte, co se může přihodit. Dlouhodobá nemoc, ztráta zaměstnání a další nenadálé události dokážou s finanční situací pořádně zamíchat.

Pokud dluhy narostou, nelze se jich zbavit

Je mnoho možností, jak postupovat, pokud se dostanete do kolotoče dluhů, stačí opravdu chtít. Půjčky lze refinancovat nebo konsolidovat do jedné, existují odborné poradny, některé i bezplatné, s věřiteli se dá jednat, a pokud už opravdu nevíte, existuje oddlužení neboli osobní bankrot.


Naše tipy:

Pokud se chcete dozvědět více na téma rychlá půjčka bez doložení příjmů, podívejte se na stránky Maxi-půjčky.cz

Jste-li v situaci, že opravdu nemůžete doložit, kolik vyděláváte, a potřebujete nutně peníze, mohly by vás zaujmout informace o půjčce bez doložení příjmů online.


© 2024 Rychlé-půjčky-bez-doložení-příjmů.cz, Všechna práva vyhrazena, Kontakt na provozovatele

Tyto stránky mají pouze informativní charakter. Provozovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.